Ukraina laste ja perede toetamine 29. aprill liinatamm

Võimalused, kuidas Ukraina lapsi riigi toega paremini aidata:

Koolipsühholoogide nõuandeliin – eesti keeles 1226 (tööpäeviti kl 16-20),

vene keeles 1227 (teisipäeviti kl 16-20),

ukraina keeles 1227 (kolmapäeviti kl 16-20).

Psühholoogiline nõustamine lastest sõjapõgenikele ja nende lähedastele

Haridus- ja Noorteameti Rajaleidja keskuses töötavad ukrainlastest spetsialistid: nõustamisteenuste koordinaator ja neli Ukrainast pärit psühholoogi.

Kuni augustini annavad psühholoogid traumapõhist psühholoogilist abi Ukraina sõjapõgenikest lastele ja nende lähedastele.

Psühholoogide juurde saab nõustamisaega broneerida, võttes ühendust nõustamisteenuste koordinaatoriga, samuti võib psühholoogide poole pöörduda otse.

Pöörduda võivad abivajajad üle Eesti, vajadusel sõidavad psühholoogid lisaks Tallinnale ja Tartule kohale ka teistesse Eesti paikadesse.

Koolipsühholoogide nõuandeliin 1227 töötab ka suvel. Ukraina keeles saab nõu kolmapäeviti kella 16–20. Kõne on tasuta ja anonüümne.

Kontaktid:

Nõustamisteenuste koordineerija Anastasiia Khamurar: anastasiia.khamurar@harno.ee, telefon 5560 8809

Tallinn, Lõõtsa 4, kuni augustini T-K kell 10-18 Tõnismägi 14:

Tartu, Tähe 4, V korrus:

Abimaterjalid Ukraina teema käsitlemiseks haridusasutustes

Siia lehele oleme koondanud materjalid, mis toetavad õpetajaid, koolijuhte ja teisi haridusasutuste liikmeid Ukraina sõjaga seotud teemade avamisel. Lehele oleme kogunud nii tunnimaterjale, mis räägivad kriisist, meediasõjast kui ka vaimse tervise ja ärevusega seotud teemalisi materjale : https://harno.ee/ukraina-teemalised-abimaterjalid

UA laste nõustamine toimub alates aprillist 2024 ka kohalikes Rajaleidja keskustes.

Võimalused, kuidas Ukraina lapsi riigi toega paremini aidata:

Koolipsühholoogide nõuandeliin – eesti keeles 1226 (tööpäeviti kl 16-20),

vene keeles 1227 (teisipäeviti kl 16-20),

ukraina keeles 1227 (kolmapäeviti kl 16-20).

Psühholoogiline nõustamine lastest sõjapõgenikele ja nende lähedastele

Kontaktid:

Tallinn, Lõõtsa 4, kuni augustini T-K kell 10-18 Tõnismägi 14:

Tartu, Tähe 4, V korrus:

Abimaterjalid Ukraina teema käsitlemiseks haridusasutustes