TalTechi animatsiooni töötuba. 01. detsember liinatamm

22. novembri lõunast kujunes STHK Kuressaare õppehoones õppivatele noortele üheaegselt nii hirmsaks, kui ka põnevaks. Lõunasöök sai kiiresti söödud ja põnevusega jälgiti, kuidas meie saalist kujunes rohkete tehniliste vahenditega animatsiooni töötuba. Kuna meil ei ole varasemast kogemust, mida peidab eneses võõras sõna- ANIMATSIOON, siis juhendaja Villemi rahuliku selgituse ja näitlike vahendite kasutamisega, sai asi veidi selgemaks.

Töötoa teemaks oli meil „Lumivalgeke ja pöialpoisid”. Usinasti alustati tegelaste piltide värvimisega ja väljalõikamisega. Nobedamad said kohe ka oma käega tausta peal värvitud tegelase liikuma panna. Küll see nõudis kannatlikkust, sest tegelast sai liigutada väikeste sammudena ja see kõik tuli ka üles pildistada. Vahepeal sai kiirklahviga ka oma töö tulemust kontrollida, kostus rahulolevaid hõikeid. Kui kõik soovijad said oma tööd tehtud, miksis juhendaja ühe targa programmi kaasabil laste tööd lühifilmiks. Saime osaleda ka meie kätetöö esilinastusel. Kõige kõvem valuuta meie majas on laste rõkkav naer ja seda meie saali jagus. Kõik meie meeled said positiivse energijaga laetud. Oleme kõik kogemuse võrra rikkamad!

Tänan õpilasi ja kooli personali, kelle kaasabil töötuba õnnestus. Suur-suur aitäh ka juhendaja Villemile!

Pikapäevarühma kasvataja Ly.

Pikapäevarühma kasvataja Ly.