Santimine Kallemäel 25. november annikapihl

Sügis on periood, mil on võimalus mitmelviisil austada vanu Eesti rahva pärimuskombeid.

22. novembril toimus kooli aulas suur santimispidu, milles oli esindatud väga erinevaid tegelasi.

Koolipere olid maskeerunud mardi- ja kadrisantideks, andresepäeva andresteks, luutsinapäeva luutsideks, toomapäeva toomadeks ja tahmatoomasteks. Ei puudunud ka kolmekuningapäeva kolm uhket kuningat.

Kahjuks puudus jõuluhani ja näärisokk, kuid kadriemal oli kaasas kassike, Miu, kes himustas väga ühte väikest võrku kinni jäänud kalapoega.

Toimus tegelasi tutvustav voor, mängitud sai vanu seltskonnamänge ning muidugi maiustati.

Kuid oh üllatust, kui sisenesid kolm ühtemoodi riietatud „ töömeest“, käes puuhaamrid. Aga see oli hea, sest suures tantsuhoos lagunes kadriema saapatald ning abi oligi kohe võtta.

Kõik said tunnustuskirja tubli osavõtu eest!

Tänan lapsevanemaid ja koolitöötajaid koostöö eest ning töötajaid, kes ka ise santideks kehastusid ning rõõmsalt peol osalesid!

Liivia Aavik - huvijuht

Kõik said tunnustuskirja tubli osavõtu eest!

Liivia Aavik - huvijuht