Saaremaa Toetava Hariduse Keskuse suvepäevad 2023 23. august kairipirn

24.-28. juulil toimusid taaskord Saaremaa Toetava Hariduse Keskuse suvepäevad, millest võttis see aasta osa ligi 30 last. Neid ootas nädala jagu mänge, meisterdamist ja elamusi.

Suvepäevade esimesel päeval jagati end tubadesse, tehti ära voodid ning nauditi rõõmu kaaslastega taas kohtumisest. Loomulikult ei puudunud ka see aasta kavast traditsiooniline laagri lipu heiskamine.

Esimesele päevale pandi punkt grillimisega. Samal ajal kui liha küpses, said õpilased mängida üheskoos erinevaid õuemänge – jalgpallist kuni kullini.

Kuna laagri teine päev osutus üpris vihmaseks, tuli toimetada suure osa ajast toas. Selle vastu polnud kellelgi midagi ning tegevustest puudu ei tulnud. Näiteks mängiti bowlingut, värviti pilte ning meisterdati savist erinevaid asju. Õhtul tõi lastele naeru suule kloun, kellega koos möllati ja mängiti lausa kaks tundi.

Kolmapäev oli väljasõidu päev – peale hommikusööki sätiti end vaikselt bussi peale, et alustada sõitu Nipi Rantšosse, kus oli kõigil võimalus näha erinevaid loomi ning hobustega ratsutada. Seejärel mindi Salmele, et teha väikene jäätisepaus, kuhu juurde kuulus ka mänguväljakul mängimine. Peale lõunat Suures Töllus, oli aeg käes väljasõidu viimaseks tegevuseks – kino külastuseks Thule Kojas.

Suvepäevade viimane päev veedeti taas koolimajas. Koos maaliti klaasidele, mille õpilased endaga koju kaasa said. Samal ajal oli soovijatel võimalus värvida ka enda savist tehtud meisterdus. Õhtul tekitas õpilastes suurt elevust Kaupo Kongas, kes oli tulnud laagri õpilastele maitsvat õhtusööki valmistama.

Suvepäevad olid taaskord täis rõõmu, naerukilkeid ja mitmeid huvitavaid tegevusi. Kõike seda tänu erinevatele heade inimestele ja ettevõtetele, kes meid aitasid. Siinkohal soovivad korraldajad Lembi Ratas, Maie Laipaik, Lauri Ratas ja Sylvia Orro tänada president Kersti Kaljulaidi, Kaupo Kongast, Raul Maripuud, Toidupanka, MTÜ Meelespead ja Aive Laanemetsa, Maris Kaljustet.

Korraldajad on veendunud, et see suvine lõbus nädal annab õpilastele jaksu ja rõõmu terveks aastaks. Õpilaste säravad silmad aga annavad omakorda motivatsiooni korraldajatele, et selline pika ajalooga üritus ära ei lõppeks.

Sylvia Orro

Sylvia Orro