Meie kool Maailmakoristuspäeval 23. september annikapihl

Osalesime STHK Kallemäe maja kooliperega Maailmakoristuspäeval reedel 18. septembril. Ilm oli päikesepaisteline ja mõnus. Olime väikestesse gruppidesse jagatud, iga grupiga koos kaks täiskasvanut.

Korjasime kokku peaaegu 300 liitrit prügi. Sealhulgas ka palju loodusele ohtlikke suitsukonisid, mida linnud söövad, arvates et on toit ning võivad surra. Vihmavees ligunedes imbuvad konides sisalduvad mürgised kemikaalid põhjavette ja rikuvad meie joogivee.

Koristuspäevale eelnes vestlus-selgitus teema kohta, instruktsioon, kuidas ohutult prügi korjata. Pärast koristamist võtsime päeva kokku, õppisime prügi sorteerima ning seda aitas meile selgitada jutuke raamatust „ Mina hoolin Eestist“.

Need noored, kes koristustalgutest osa võtsid, loodetavasti tulevikus ise prahti maha ei loobi. Kõlab ju ka meie kooli põrojektiõppe juhtlausegi - „Mida Juku ei õpi, seda Juhan ei tea!"

Premeerisime ennast  kommiga. Kommipaberid viskasime loomulikult prügikasti.

Ei saa mainimata jätta, et prahti koristades jõudsime märgata ka palju imelist, toredaid seenekobaraid, hüppavaid rohukonni ja päikesepaistet!

Kokkuvõttes oleme veendunud, et loodust puhastama võib minna ka muudel aegadel, selleks ei peagi ootama Maailmakoristuspäeva!

Kõikide tublide osalejate nimel, Liivia Aavik

Premeerisime ennast  kommiga. Kommipaberid viskasime loomulikult prügikasti.

Kõikide tublide osalejate nimel, Liivia Aavik